+34 935 543 000  | 


Col·laboracions Internacionals: Dinamarca

Visita dels nostres col·laboradors internacionals


La setmana passada vam rebre una comitiva de directius danesos de la municipalitat de Ballerup Måløvhøj Skole,, dept. Østerhøj, amb la qual portem diversos anys realitzat col·laboracions a les nostres classes de robòtica per a nens.

Durant la seva visita, com és habitual, ens van acompanyar i van estar a diversos centres escolars compartint les seves experiències amb els nostres alumnes i professors. A les sessions de treball, van poder veure en directe una connexió internacional amb una escola de Corea del Sud, així com els projectes amb la metodologia de gamificació ja finalitzats.

Conexión en directo con un centro de Corea del Sur

Pels alumnes, va ésser un punt de control emocionant en l'activitat curricular / extraescolar STEAM, on van poder contrastar l'interès per part dels professors danesos en els seus projectes, així com fer un intercanvi d'idees i coneixements per ambdues parts en idioma anglès.

En el nostre projecte internacional, utilitzem eines com la videoconferència en anglès per facilitar la comunicació entre els alumnes de Corea del Sud, Dinamarca, etc. i els nostres alumnes. A més, també disposem d'entorns col·laboratius que ens permeten intercanviar arxius i missatges de text en viu.

A través de la tecnologia WebRTC i Google Sites, fem una col·laboració plena classroom to classroom, permetent un aprenentatge significatiu en les activitats curriculars i extraescolars que gestionem, sobre Robòtica Educativa, Programació, i Disseny i Impressió 3D.